Wybierz swój oddział:

Tu nas znajdziesz:

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Zapisz się

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś

Liczba miejsc, ze względu na zapewnienie najwyższej jakości usług, jest ograniczona. Zgłoszenia możesz dokonać również telefonicznie.

Zapisz się

close

Strona główna» Ogólne» Oferta edukacyjna » Szkoły Policealne » Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologiczna

 Policealna Szkoła Zwodowa Nr 1

Typ szkoły: Szkoła policealna dla dorosłych (szkola dla młodzieży) roczna

Zawód: HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Podbudowa programowa: SZKOŁY DAJĄCE WYKSZTAŁCENIE ŚREDNIE

Zawód higienistki stomatologicznej jest jednym z najczęściej poszukiwanych w krajach Unii Europejskiej, cieszy się również coraz większym powodzeniem na polskim rynku pracy. Absolwenci tego kierunku poszukują pracy w polskich gabinetach dentystycznych różnych specjalności, a część z nich w innych krajach UE.

W Polsce brak jest ogólnopolskiego programu profilaktycznego odnoszącego się do zapobiegania próchnicy u dzieci, co stawia nas na przedostatnim miejscu w Europie pod względem zachorowań na próchnicę. System opieki nad pacjentem stomatologicznym odnosi się niestety tylko do leczenia i rehabilitacji narządu żucia, co w znacznym stopniu zawęża możliwości pracy dla higienistek. Według WHO nawet najbogatsze państwa świata, nie są w stanie zapewnić środków na leczenie i rehabilitację narządu żucia, bez zapobiegania powstawaniu próchnicy i chorób przyzębia. Wszystkie kraje, w których próchnica prawie nie występuje doceniają zawód higienistki, i jest tam poszukiwany oraz dobrze opłacany. W Polsce istnieją już gabinety stomatologiczne, o nowoczesnych metodach leczenia, które zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, chcąc zapewnić pacjentom najwyższą jakość usług w zakresie leczenia oraz profilaktyki stomatologicznej.

Miejsca pracy:

Higienistki stomatologiczne mogą być zatrudniane, w państwowych i prywatnych centrach opieki stomatologicznej, na uczelniach kształcących lekarzy dentystów i w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Mogą również założyć własną działalność usługową, współpracując z lekarzami stomatologii.

Poleć znajomym

Jesteś naszym słuchaczem - jeżeli polecisz naszą szkołę jednej osobie, nie płacisz nam ostatniej raty czesnego (potwierdzenie osoby przyjętej).

Jeżeli polecisz nas dwóm osobom (potwierdzenie osób przyjętych), nie płacisz nam dwóch ostatnich rat czesnego, itd

zobacz wszystkie promocje »

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące wiadomości od Akademi Zdrowia, wpisz swój adres e-mail do poniższego formularza i naciśnij przycisk Dodaj Adres.

Nasze marki

Przychodnia Malinowa


Dołącz do nas