Wybierz swój oddział:

Tu nas znajdziesz:

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Zapisz się

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś

Liczba miejsc, ze względu na zapewnienie najwyższej jakości usług, jest ograniczona. Zgłoszenia możesz dokonać również telefonicznie.

Zapisz się

close

Strona główna» Ogólne» Artykuły » Opiekun medyczny, Technik Masażysta, Opiekun w DPS

Opiekun medyczny, Technik Masażysta, Opiekun w DPS

"Nowe trendy w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników: opiekun medyczny, opiekun DPS, technik masażysta"

Odpowiednie kwalifikacje są dziś podstawą do poszukiwania zatrudnienia w zawodzie. Połączenie cech interpersonalnych, wykształcenia i praktyki, jest gwarantem osiągnięcia sukcesu na rynku pracy. Skąd jednak powinniśmy wiedzieć, że spełniamy wymogi zawodu związanego z pomocą pacjentowi?
Należy przeprowadzić proste doświadczenie: zastanowić się czego my jako potencjalni pacjenci oczekiwalibyśmy od opiekuna medycznego lub masażysty?
Nasza odpowiedź w kilkudziesięciu procentach będzie pokrywać się z odpowiedziami, jakich udzieliliby respondenci biorący udział w badaniu. Kiedy poznamy już oczekiwania, wiemy jakie cechy są potrzebne w zawodzie i możemy dokonać podsumowania, czy je posiadamy.
Często można spotkać się ze stwierdzeniem: dobry opiekun medyczny lub dobry masażysta. Co kryje się pod takimi ocenami? Otóż pacjenci wyrażając pozytywną opinię przede wszystkim kierują się oceną poziomu empatii, komunikatywności, kultury osobistej i kwalifikacji. Dobry opiekun medyczny, opiekun w DPS, czy technik masażysta, wiedzą jak ważna jest komunikacja międzyludzka.
Wszyscy, którzy są zainteresowani pracą w zawodzie związanym z opieką nad pacjentem, powinni zwrócić uwagę, czy ich system kształcenia obejmuje naukę praktycznej komunikacji z pacjentem.

Rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na opiekunów medycznych, opiekunów osób starszych, opiekunów w DPS i masażystów, powoduje, że pracodawcy stawiają coraz wyższe wymagania wobec przyszłych pracowników. Kandydat poszukujący pracy w zawodzie coraz częściej poddawany jest assesment centre, czyli testowi, który pozwala na ocenę kandydata w zainicjowanej sytuacji, z jaką spotkałby się w codziennej pracy. Najczęściej w ramach sprawdzenia umiejętności pracodawcy proszą kandydatów o nawiązanie
rozmowy z pacjentem, wykonanie prostej czynności związanej z bezpośrednią opieką. Coraz częściej kandydaci odbywają dzień pracy próbnej, podczas którego ich poczynania obserwuje przyszły przełożony.
Wybierając zawód technika masażysty, opiekuna medycznego, czy opiekuna DPS decydujemy się pomagać innym. Pamiętajmy, że nasz przyszły pracodawca poszukuje najlepszych kandydatów, aby pacjenci czuli wsparcie i opiekę na najwyższym poziomie.

Poleć znajomym

Jesteś naszym słuchaczem - jeżeli polecisz naszą szkołę jednej osobie, nie płacisz nam ostatniej raty czesnego (potwierdzenie osoby przyjętej).

Jeżeli polecisz nas dwóm osobom (potwierdzenie osób przyjętych), nie płacisz nam dwóch ostatnich rat czesnego, itd

zobacz wszystkie promocje »

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące wiadomości od Akademi Zdrowia, wpisz swój adres e-mail do poniższego formularza i naciśnij przycisk Dodaj Adres.

Nasze marki

Przychodnia Malinowa


Dołącz do nas