Wybierz swój oddział:

Tu nas znajdziesz:

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Zapisz się

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś

Liczba miejsc, ze względu na zapewnienie najwyższej jakości usług, jest ograniczona. Zgłoszenia możesz dokonać również telefonicznie.

Zapisz się

close

Strona główna» Ogólne» Artykuły » Technik usług kosmetycznych

Technik usług kosmetycznych

Poszukiwana kosmetyczka

Przygotowania do poszukiwania zatrudnienia rozpoczynają sie już w trakcie nauki. Dzisiaj poprawnie napisane CV nie jest gwarancją zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Jeżeli ukończyłaś technikum kosmetyczne lub liceum o profilu kosmetycznym, bądź uzyskałaś kwalifikacje na specjalistycznych kursach, masz za sobą pierwszy ważny krok - kwalifikacje poparte dokumentami. Pozostaje jeszcze kwestia doświadczenia zawodowego i cech interpersonalnych oraz ...listy gdzie szukać pracy.

Przeanalizuj swoją kandydaturę, zanim rozpoczniesz wysyłanie setek CV i listów motywacyjnych, zastanów się gdzie chciałabyś pracować? Jako wykwalifikowana kosmetyczka masz duży wybór: salony kosmetyczne, SPA, sklepy z kosmetykami, firmy zajmujące się dystrybucją kosmetyków, firmy szkoleniowe prowadzące kursy dla początkujących. Twój wybór jest bardzo ważny, ponieważ musisz czuć się komfortowo w miejscu pracy, aby móc jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki.

Oferty pracy z reguły są skierowane do osób z doświadczeniem, najlepiej czynnych zawodowo. Jednak nie zrażaj się tym faktem. Możesz podkreślić, że odbywałaś praktyki, po których uzyskałaś bardzo dobre referencje. Pamiętaj, aby Twoje dokumenty aplikacyjne nie zawierały błędów!

Możesz spróbować poszukiwać pracy bezpośrednio - po telefonicznym umówieniu się na spotkanie u pracodawców. Zabierz ze sobą dokumenty aplikacyjne, które będą nawiązywały do zawodu - możesz dodać swoje zdjęcie, na którym zaprezentujesz ciekawy makijaż, który można stosować w pracy. Pamiętaj o pozostawieniu danych kontaktowych.

Bardzo ważny jest strój - może być klasyczny, bądź wyrażać osobowość. Dobierając ubiór na spotkanie wykonaj research miejsca, do którego się wybierasz. Jeżeli chcesz podjąć pracę w eleganckim, renomowanym salonie kosmetycznym, Twój strój powinien opierać się na klasycznym stylu. Jeżeli wybierasz się na rozmowę do salonu stylizacji, którego klientami są artyści i osoby młode, możesz pozwolić sobie na mniej zobowiązujący strój i odważniejszy makijaż.

Pamiętaj, że liczy się pierwsze wrażenie, ale równie ważne w Twoim zawodzie są: komunikatywność i uśmiech!

Nie zrażaj się, jeżeli od razu nie osiągniesz sukcesu. Poszukuj dalej. Jeżeli masz małe doświadczenie zawodowe, lub nie masz go wcale, zaproponuj, że odbędziesz praktykę, staż lub podejmiesz współpracę  w oparciu o umowę cywilno-prawną. Najważniejsze dla Ciebie jest zdobycie cennego doświadczenia.

 

Poleć znajomym

Jesteś naszym słuchaczem - jeżeli polecisz naszą szkołę jednej osobie, nie płacisz nam ostatniej raty czesnego (potwierdzenie osoby przyjętej).

Jeżeli polecisz nas dwóm osobom (potwierdzenie osób przyjętych), nie płacisz nam dwóch ostatnich rat czesnego, itd

zobacz wszystkie promocje »

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące wiadomości od Akademi Zdrowia, wpisz swój adres e-mail do poniższego formularza i naciśnij przycisk Dodaj Adres.

Nasze marki

Przychodnia Malinowa


Dołącz do nas