Wybierz swój oddział:

Tu nas znajdziesz:

Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Zapisz się

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś

Liczba miejsc, ze względu na zapewnienie najwyższej jakości usług, jest ograniczona. Zgłoszenia możesz dokonać również telefonicznie.

Zapisz się

close

Strona główna» Ogólne» Artykuły » Technik Weterynarii

Technik Weterynarii

Technik weterynarii - zawód przyszłości

Jeżeli kochasz zwierzęta i chcesz im pomagać, a do tego posiadasz tytuł technika weterynarii, możesz podjąć pracę w zawodzie. Niezbędne kwalifikacje można uzyskać po ukończeniu technikum weterynaryjnego lub studium policealnego.

W społeczeństwie wzrasta świadomość potrzeby opieki nad zwierzętami domowymi, co kształtuje coraz większe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników lecznic dla zwierząt. Coraz częściej na zdobycie kwalifikacji technika weterynarii decydują się studenci zootechniki, którzy jako dyplomowany technik zwiększają swoje szanse na rynku pracy poprzez pracę w zawodzie jeszcze przed ukończeniem studiów.

Jak w każdym zawodzie jest duża konkurencja, dlatego tak ważne jest uzupełnianie kwalifikacji i doświadczenie zawodowe. Już w trakcie kształcenia na kierunku technik weterynarii, słuchacze odbywają praktyki. Uczą się anatomii i fizjologii zwierząt, udzielania im pierwszej pomocy, leczenia, chowu i rozrodu zwierząt.

Technik weterynarii może bez przeszkód sprawować opiekę nad zwierzętami, podawać im leki bez recepty, lub na receptę zalecone przez lekarza weterynarii. Jako osoba posiadająca przygotowanie do pracy podczas zajęć praktycznych w toku kształcenia, możesz wykonywać zabiegi higieniczne, bądź  fizykoterapeutyczne, pobierać próby do badań laboratoryjnych, asystować przy zabiegach chirurgicznych.

Technik weterynarii może pracować w klinikach weterynarii, lecznicach dla zwierząt, schroniskach, fundacjach, zakładach hodowli zwierząt, w instytucjach (Weterynaryjna Inspekcja Pracy, Nadzór Sanitarno - Weterynaryjny). Zdobyte kwalifikacje na kierunku technik weterynaryjny ułatwiają prowadzenie własnego gospodarstwa rolniczego. Absolwentom zatrudnienie proponują firmy związane z agrobiznesem.

 

Poleć znajomym

Jesteś naszym słuchaczem - jeżeli polecisz naszą szkołę jednej osobie, nie płacisz nam ostatniej raty czesnego (potwierdzenie osoby przyjętej).

Jeżeli polecisz nas dwóm osobom (potwierdzenie osób przyjętych), nie płacisz nam dwóch ostatnich rat czesnego, itd

zobacz wszystkie promocje »

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące wiadomości od Akademi Zdrowia, wpisz swój adres e-mail do poniższego formularza i naciśnij przycisk Dodaj Adres.

Nasze marki

Przychodnia Malinowa


Dołącz do nas