Loader

szkoły młodzieżowe, policealne i dla dorosłych

KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY

Akademia Zdrowia zaprasza pracodawców i pracowników do udziału w kursach finansowanych w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Więcej informacji o dofinansowaniu na stronie  https://kfs.pl/.

Organizujemy szkolenia z zakresu fryzjerstwa i kosmetologii, pomagamy w wypełnieniu wniosków. Absolwenci naszych kursów, po ich ukończeniu, otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje oraz poświadczenie ukończenia szkolenia na oficjalnym druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

SZKOLENIA FRYZJERSKIE

1. Kurs barberski

Charakterystyka: Barber to ktoś więcej niż zwykły fryzjer męski – to prawdziwy specjalista od stylizacji mężczyzny. Jeżeli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i opanować strzyżenie takimi technikami jak fade, undercut lub pompadour, to jest to coś właśnie dla Ciebie. O tym, że barberstwo cieszy się w Polsce coraz większą popularnością (wśród klientów i pracodawców!) nie musimy przypominać.

Zakres: W ramach naszego kursu będziesz uczestniczyć nie tylko w pokazach klasycznego golenia głowy i twarzy, ale opanujesz także strzyżenie brody i konturów golenia. Poza tym nauczysz się metod pracy z głowami o różnym kształcie, poznasz linie porostu włosów. Zrozumiesz jakie znaczenie dla efektu finalnego ma długość włosa i kierunek czesania. A to jeszcze nie wszystko! W ramach kursu przewidywane są pokazy, podczas których zapoznasz się z różnymi technikami strzyżenia. Opanujesz także stylizację i dobór produktów które będziesz wykorzystywać w swojej codziennej pracy. Będziesz miał również możliwość doskonalenia swoich nowo nabytych umiejętności podczas praktycznej pracy z modelami.

Na zakończenie szkolenia otrzymasz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.

SZKOLENIA KOSMETYCZNE

2. Kurs przedłużania rzęs metodą Mega Volume

Charakterystyka: Długie, zadbane rzęsy to wymarzony efekt wow każdej kobiety. Dzięki zabiegowi przedłużania rzęs metodą Mega Volume, tym efektem można cieszyć się na dłużej i zapomnieć o codziennym makijażu.

Zakres: Kurs przedłużania rzęs metodą Mega Volume jest podzielony na dwie części:

  • CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Poznasz zasady bezpieczeństwa obowiązujące w gabinecie kosmetycznym, budowę włosa oraz dowiesz się wszystkiego na temat żywotności rzęs. Oprócz tego, nauczysz się dobierać odpowiednie stylizacje rzęs do budowy oka, poznasz zalety zabiegu ich przedłużania i zagęszczania (a także przeciwwskazania do ich wykonania). Dowiesz się kiedy rzęsy mogą szybciej wypadać, poznasz również metody oklejania rzęs, dokładnie omówimy z Tobą metody różnych stylów aplikacji, ich rodzaje i skręty (a także różnice). Poza tym nauczysz się wszystkiego co musisz wiedzieć o domowej pielęgnacji przedłużanych rzęs, poznasz metody ich korekty oraz ściągania i usuwania.

  • CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Podczas części praktycznej kursu nauczysz się pracy z pęsetą prostą i zakrzywioną, poznasz techniki pracy na rzęsach. Nauczysz się także rozmawiać i pracować z modelką, tworzyć idealne kępki i przygotowywać naturalne rzęsy do przedłużenia. Ponadto nabędziesz umiejętności dobierania długości przedłużonych rzęs do naturalnych. Ostatecznie, opanujesz także ułożenie i uczesanie rzęs, co pozwoli Ci na uzyskanie idealnego wyglądu oka.

Na zakończenie szkolenia otrzymasz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.

3. Kurs ,,Two days of Make Up” 

Charakterystyka: Kurs Two days of Make Up przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem. Podczas naszego szkolenia najważniejsza jest praktyka, zaś program kursu elastyczny i pozwalający na dostosowanie go do potrzeb kursanta. Co najważniejsze, modelkami będą kobiety w różnym wieku, o różnych typach urody, bo przecież takie klientki mamy na co dzień.

Zakres: Podczas kursu nauczysz się odpowiedniego doboru akcesoriów i kosmetyków. Oprócz tego, będziesz poznawać technikę konturowania, cieniowania, rozświetlania, a także poznasz kilka trików stosowanych przez makijażystów. Docenisz znaczenie szczegółów, a także precyzji i czystości. Opanujesz także aspekt psychologiczny pracy z klientką. To jednak nie wszystko! Na pewno będziemy uczyć Cię blendowania cieni i cieniowania oka, malowania oczu o różnej budowę, a co najważniejsze  – wydobywania atutów twarzy naszych modelek na podstawie analizy. Wyeliminujemy z Twojej pracy niewłaściwe techniki i złe przyzwyczajenia, opanujemy również technikę przyklejania kępek.

Na zakończenie szkolenia otrzymasz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.

Kurs masażu lifingującego twarz (KOBIDO) 

Charakterystyka: Gładka, nieskazitelna cera pozbawiona zmarszczek i przywracanie sprężystości skóry twarzy to jedne z wielu zalet masażu litingującego (KOBIDO).

Zakres: W ramach kursu zapoznamy naszych uczestników z historią masażu, omówimy budowę mięśni twarzy i przyczepów, a także wyjaśnimy kiedy warto przeprowadzić masaż, a kiedy nie jest wskazany. Poza tym, poznamy techniki masażu liftingującego oraz ich znaczenie. Omówimy i przeprowadzimy wszystkie najważniejsze etapy w rytuale masażu, takie jak: demakijaż, tonizację, opracowanie głębokie, relaksację, drenowanie, liftingowanie i energetyzowanie. Nasz kurs to nie tylko teoria, ale także zajęcia praktyczne.

Na zakończenie szkolenia otrzymasz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.

Kurs masażu gorącymi kamieniami

 Charakterystyka: Masaż gorącymi kamieniami to doskonały sposób na osiągnięcie uczucia spokoju i pełnego odprężenia. Jest to zabieg, który wpływa korzystnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny czy metabolizm.

 Zakres: W ramach kursu dowiesz się jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia tego rodzaju masażu. Zapoznasz się również z tajnikami bezbolesnego masażu bańkami chińskimi oraz jego historią. Dowiesz się jakie są zalety takiego zabiegu oraz zasady przygotowania stanowiska i kamieni. Poznasz również metodykę i zasady obowiązujące podczas wykonywania tego masażu, a co więcej, weźmiesz udział  w zajęciach praktycznych, pozwalających na wykorzystanie zdobytej wiedzy w pracy z pacjentem.

Na zakończenie szkolenia otrzymasz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.

Kurs podologii

 Charakterystyka: Problemy ze stopami są zjawiskiem powszechnym. Ich eliminacja ma podłoże nie tylko estetyczne i pielęgnacyjne ale także medyczne.

Zakres: Jako uczestnik kursu dowiesz się nie tylko jak odpowiednio przygotować stanowisko pracy, czy wyposażyć gabinet, ale także nauczysz się prawidłowej dezynfekcji i sterylizacji narzędzi. Ponadto omówione zostaną zagadnienia związane z BHP, a także wymagana dokumentacja. Dowiesz się również, jakie istnieją ewentualne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu, a także skąd biorą się zmiany na stopach.

Ponadto będziesz miał okazję obserwacji przykładowego zabiegu podolicznego w praktyce z wykorzystaniem różnych metod pracy, np. usuwanie odcisków dłutem i frezem próżniowym. Poznasz także, różne rodzaje odciążeń i sposoby ich zastosowania, a także najczęstsze choroby paznokci, sposoby ich oczyszczania, przycinania i postępowania ze zziarnieniem.

Na zakończenie szkolenia otrzymasz dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim.

Nasze marki

przychodnia_malinowa