Loader

szkoły młodzieżowe, policealne i dla dorosłych

Technik Usług Fryzjerskich

bg

Łódź

Oddział główny

marker

ul. Jana Kilińskiego 21

90-205 Łódź

marker

tel. 42 255 77 00

tel./fax 42 255 77 01

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00

Zarezerwuj miejsce już dziś!

download!

Opis:

Technik usług fryzjerskich 

 

Technik usług fryzjerskich to kierunek dla osób, które widzą swoją przyszłość w branży kreatywnej, w której nieustannie mogą rozwijać swoje umiejętności i dać upust zmysłowi artystycznemu. Ukończenie technikum fryzjerskiego otwiera drogę do rozpoczęcia kariery w branży beauty, której popularność stale rośnie. 

Osoby korzystające z zabiegów fryzjerskich chcą wierzyć, że oddają się w ręce specjalisty, który w pracy stosuje najnowsze osiągnięcia fryzjerstwa, zna się bardzo dobrze na budowie włosa, stosuje się do zasad higieny i sterylizacji swoich narzędzi. 

Akademia Zdrowia od wielu lat szkoli przyszłych mistrzów fryzjerstwa. Na podstawie naszych doświadczeń, staramy się nie skupiać tylko i wyłącznie na teorii oraz praktyce w pracowni fryzjerskiej. Specjaliści, którzy wykładają w naszej szkole, pomagają przyszłym technikom fryzjerom poznać wykształcić w sobie poczucie estetyki, empatii wobec klienta oraz umiejętności zarządzania pracy w zespole. 

Nauka na kierunku technik usług fryzjerskich trwa 5 lat, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. W trakcie trwania nauki uczeń przystępuje do dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie:

FRK. 01. Wykonywanie usług fryzjerskich.

Egzamin ten potwierdza wiedzę zakresie m.in. oceny stanu włosów i skóry głowy, doboru metody i techniki odpowiedniej pielęgnacji, wpływu preparatów pielęgnacyjnych, przestrzegania zasad podziału włosów na sekcje i separacje do określonej linii fryzury.

FRK. 02. Projektowanie i wykonywanie fryzur.

Przygotowując się do tego egzaminu, przyszły technik usług fryzjerskich nauczy się, m.in. prowadzić rozmowy konsultacyjne z klientem, dobierać proporcje do poszczególnych elementów fryzury do kształtu twarzy, wykonywać rysunki fryzur z zastosowaniem różnych technik rysowania. 

Gdzie znajdzie pracę technik usług fryzjerskich?

Renomowane salony fryzjerskie, branża modowa, filmowa i teatralna. Absolwent tego kierunku posiada również kwalifikacje niezbędne do otwarcia własnej działalności gospodarczej. 

Zarobki:

2500 zł – 4000 zł

Wizytówką naszej szkoły jest przede wszystkim bardzo dobra kadra wykwalifikowanych specjalistów oraz pracownie lekcyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne. 

Dodatkowo, uczniowie Akademii Zdrowia otrzymują zniżki na specjalne kursy, podczas których doskonalą swoje kompetencje oraz na starcie, mogą wpisać dodatkowe umiejętności i kwalifikacje do swojego CV, np. fryzjerstwo od podstaw, wizaż dla fryzjerów. 

W ramach nauki zawodu uczeń odbywa praktyki zawodowe w salonach fryzjerskich. 

Po ukończeniu szkoły absolwent kierunku przystępuje do egzaminu dojrzałości. 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 42 255 77 00! Odpowiemy na wszystkie pytania!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ SZKOŁY!

 

Pozostała oferta szkoleniowa

bg
bg
bg
bg
bg
bg

Nasze marki

przychodnia_malinowa

malinowa_akademia

TOEIC - miniatura