Loader

szkoły młodzieżowe, policealne i dla dorosłych

Technik Weterynarii

bg

Łódź

Oddział główny

marker

ul. Jana Kilińskiego 21

90-205 Łódź

marker

tel. 42 255 77 00

tel./fax 42 255 77 01

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00

Zarezerwuj miejsce już dziś!

download!

Opis:

Technik weterynarii

 

Technik weterynarii to kierunek dla osób, które kochają zwierzęta i chcą w przyszłości ratować ich zdrowie i życie. Nasze technikum weterynaryjne otwiera drogę do rozpoczęcia kariery na rynku pracy, na którym rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych weterynarzy. Absolwent tego kierunku to przede wszystkim pomoc dla lekarza weterynarii, ale również opiekun zwierząt laboratoryjnych czy wykonawca zabiegów fizykoterapeutycznych czy higienicznych.

Akademia Zdrowia, po wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu tego kierunku, stawia nie tylko na przekazywanie wiedzy z takich dziedzin jak anatomia, choroby, sposoby pielęgnacji i hodowli zwierząt. Specjaliści, którzy wykładają w naszej szkole, pomagają przyszłym technikom weterynarii poznać również zwierzęcą naturę i psychikę. 

Nauka na kierunku technik weterynarii trwa 5 lat, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. W trakcie trwania nauki uczeń przystępuje do dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie:

ROL. 11. Prowadzenie chowu i inseminacji zwierząt.

Egzamin ten potwierdza wiedzę w zakresie m.in. budowy układów w organizmach poszczególnych zwierząt gospodarskich i towarzyszących, paszy i żywienia, przestrzegania zasad inseminacji czy stosowaniu przepisów prawa dotyczącego rozrodu i hodowli.

ROL. 12. Wykonywanie weterynaryjnych czynności pomocniczych.

Przygotowując się do tego egzaminu, przyszły technik weterynarii nauczy się, m.in. rozróżniać sprzęt i aparaturę diagnostyczną, dobierać metody badań fizykalnych zwierząt, stosować techniki badań laboratoryjnych czy też dobierać materiały oraz sprzęt do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zootechnicznych. 

Gdzie znajdzie pracę technik weterynaryjny?

Lecznice i przychodnie dla zwierząt, punkty weterynaryjne, zakłady higieny weterynaryjnej, laboratoria, zakładach inspekcji weterynaryjnej, rzeźniach czy przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem zwierząt hodowlanych.

Zarobki:

2500 zł – 3500 zł

Wizytówką naszej szkoły jest przede wszystkim bardzo dobra kadra wykwalifikowanych specjalistów oraz pracownie lekcyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne. 

Dodatkowo, uczniowie Akademii Zdrowia otrzymują zniżki na specjalne kursy, podczas których doskonalą swoje kompetencje oraz na starcie, mogą wpisać dodatkowe umiejętności i kwalifikacje do swojego CV, np. dietetyka weterynaryjna, ratownictwo weterynaryjne, behawioryzm i grooming.

W ramach nauki zawodu uczeń odbywa praktyki zawodowe w klinikach, lecznicach, schroniskach dla zwierząt itp.

Po ukończeniu szkoły absolwent kierunku przystępuje do egzaminu dojrzałości. 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 42 255 77 00! Odpowiemy na wszystkie pytania!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ SZKOŁY!

 

Pozostała oferta szkoleniowa

bg
bg
bg
bg
bg
bg

Nasze marki

przychodnia_malinowa

malinowa_akademia

TOEIC - miniatura